وبینار تقدیر از کارشناسان آزمایشگاهی دانشگاه گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان گلستان؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا، وبینار تقدیر از کارشناسان آزمایشگاه های دانشگاه گلستان برگزار شد.

دکتر یغمایی، رئیس دانشگاه ضمن تبریک سال جدید و به مناسبت بزرگداشت حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی اظهار داشتند: با توجه به شرایط حال حاضر جامعه از همکاران و کارشناسان گرامی که با پشتکار در دانشگاه فعالیت دارند تشکر می نمایم که این نشان از حضور یک مجموعه دلسوز در دانشگاه است.

ایشان افزودند: موضوع آموزش مجازی دانشگاه در حال پییگیری است و علیرغم اینکه، حداقل زیرساخت در دانشگاه وجود داشت با همکاری دکتر مومنی و همکاران ایشان این موضوع به طور کامل پیاده سازی شد.

رئیس دانشگاه یادآور شدند: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و منطقه، دانشگاه گلستان توانست از این تهدید برای خود یک فرصت بسازد و در حوزه الکترونیکی و آموزش مجازی حرف هایی برای گفتن داشته باشد. به طوری که هم اکنون در یک ساعت به ۱۵۰۰ کاربر خدمات ارائه شده و دانشگاه گلستان جزء دانشگاه های رده اول در حوزه آموزش مجازی محسوب می شود که این نشان از توانمندی دانشگاه است.

دکتر یغمایی متذکر شدند: به لطف اعضای هیات علمی و کارشناسان می توان در آینده نزدیک از این ظرفیت نهایت بهره برداری را برد و قطعاً اتفاق های خوبی پیش روی دانشگاه است.

 

ایشان خاطر نشان کردند: شرایط آزمایشگاه ها با نگاه ویژه ای که به آن ها از لحاظ تجهیزات و فضا شده، بهتر از گذشته است و پیگیر هستیم که دانشکده علوم پایه را در سایت جدید دانشگاه راه اندازی نماییم و امیدواریم بتوانیم تا بهمن ۱۳۹۹ آزمایشگاه آن به بهره برداری برسد.

دکتر مومنی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گفت: در این مدت اقدامات زیر ساختی خوبی با حمایت هیات رئیسه محترم در آزمایشگاه های دانشگاه صورت گرفته است که می توان به افزایش خرید تجهیزات با تکنولوژی پیشرفته اشاره کرد. به عنوان نمونه، کمبود اعتبار یکی از دستگاه های آزمایشگاهی با تکنولوژی پیشرفته که به ارزش ۳.۵ میلیارد تومان است در هفته گذشته در جلسه هیات رئیسه تامین شد که در مرحله عقد قرارداد آن هستیم. همچنین در بحث خرید تجهیزات داخل برای سال ۱۳۹۸، مبلغی بالغ بر۱۵۰ میلیون تومان تصویب شده بود که با موافقت هیات رئیسه دانشگاه به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی تصریح کرد: در یک سال اخیر، نرم افزار و سخت افزار های تخصصی در آزمایشگاه دانشکده های مختلف راه اندازی شده است. همچنین ایشان تاکید کرد: از نظر تجهیزات کلی آزمایشگاه، دانشگاه در وضعیت خوبی قرار دارد اما در بحث تجهیزات جزیی که در قالب تجهیزات ساخت داخل است با کمبود روبرو هستم که در سال گذشته تجهیزات آن برای دانشکده ها و آزمایشگاه ها در سطح کارکرد آموزشی خریداری شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اذعان داشت: طبق تاکید ریاست دانشگاه به تجهیزات آموزشی، ما هم خرید تجهیزات با قابلیت کارکرد آموزشی را در اولویت قرار دادیم.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط به وجود آمده ما در تلاش هستیم تا خدمات آزمایشگاهی را به صورت آنلاین و حتی به بیرون از دانشگاه (محققین و متقاضیان) ارائه نماییم که بسترهای اولیه آن فراهم شده است.

مدیر آزمایشگاه مرکزی، خانم دکتر آق آتابای  ضمن تبریک روز علوم آزمایشگاهی و قدرانی از زحمات کارشناسان محترم اظهار داشت: امسال نیز همانند سال های قبل تجهیزات آزمایشگاهی از نمایشگاه های داخل خریداری و با حمایت هیات رئیسه محترم، اعتبار خوبی برای آزمایشگاه های دانشگاه در نظر گرفته شد که یکی از اتفاقات خوب محسوب می شود.

وی بیان داشت: یکی دیگر از اتفاقات خوب در سال گذشته، اعتباری به منظور خرید و تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شبکه آزمایشگاه های علمی کشور تخصیص یافت که به زودی شاهد ارتقاء در این زمینه خواهیم بود.

خانم دکتر آق آتابای یادآور شد: یکی از برنامه های سال جدید که در دستور کار قرار دادیم، شکل گیری کارگروه ایمنی، سلامت و بهداشت (HSE) با هدف بررسی خرید و تعمیر تجهیزات و دستگاه ها می باشد.

گفتنی است در پایان کارشناسان علوم آزمایشگاهی در خصوص خرید، تعمیر، تجمیع مواد آزمایشگاهی و راه اندازی هر چه سریعتر سامانه مجازی علوم آزمایشگاهی، مواردی مطرح و تقدیرنامه های خود را از طریق اتوماسیون اداری دبیر دریافت کردند.

منبع:دانشگاه گلستان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.