عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

شهید چمران الگوی استادان بسیجی است

ریاست اسبق سازمان بسیج اساتید و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بزرگداشت روز بسیج اساتید گفت: شهید چمران، تراز و معیار و یک الگو برای استادان بسیجی است که جزو پیشگامان اقتدار علمی و الگوی استکبارستیزی بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان گلستان، غلامرضا منتظری در مراسم گرامیداشت بسیج اساتید با عنوان "استاد تراز انقلاب اسلامی" اظهار داشت: بسیج نهال پاکی بود که باغبانی خداباور در خانه دل و اندیشه ما نهاد و امروز آن نهال به یک شجره طیبه‌ای تبدیل شده که از نه سایه‌سارش بلکه از میوه‌اش تمام جهان و عدالتخواهان سود می‌برند.

وی افزود: یکی از شاخه‌های تنومند این شجره طیبه، بسیج اساتید است که مدال پرافتخار فرماندهی در جنگ نرم نصیب آنان شده است.

منتظری با بیان اینکه اینکه شهید چمران، تراز و معیار و یک الگو است گفت: اساتید باید غایت فعالیت و مسیر خود را در شهید چمران ببینند. نخستین و یکی از بهترین ویژگی‌های این شهید بزرگوار اقتدار علمی است. تا یک دهه، اقتدار در توان نظامی تفسیر می‌شد اما رهبر انقلاب به‌دلیل حکمت کم‌نظیرش تفسیر زییایی ارائه دادند که صرفا منظور از اقتدار، نظامی نیست بلکه اقتدار سیاسی، علمی، اقتصادی و غیره را هم شامل می‌شود.

وی تأکید کرد: شهید چمران از پیشگامان اقتدار علمی است که قله‌های علم و دانش را با شایستگی درنوردید و هیچ گاه به وضع موجود قانع نبود. امروز نباید استادان دانشگاه به دستاوردهای علمی، تخصصی و صنعتی خود قانع باشند که این، سرآغاز توقف ماست. اگر امرو بر پله شانزدهم علمی جهان ایستاده‌ایم، نگاه ما باید به پله نخست باشد و به وضعیت موجود اکتفا نکنیم.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: روحیه ظلم‌ستیزی، کفرستیزی، استکبارستیزی و عدالت‌طلبی از دیگر ویژگی‌های شهید چمران است. استاد بسیجی نباید به ورود و خروج کلاس درسش بسنده کند بلکه باید نگاه بصیرت‌بخشش به جهان اطراف معطوف شود و خود و شاگردانش را به مبارزه مداوم با بی‌عدالتی، ظلم و کفر ترغیب کند.

وی مسئله محوری را یکی دیگر از ویژگی‌های اساتید انقلابی مانند شهید چمران برشمرد و گفت: مردم باید طعم شیرین مسئله محوری را ببینند و بچشند. بسیج اساتید باید به‌تناسب نیازهای اساسی استان چند محور را رسما اعلام و رونمایی کند، به مردم گزارش بدهد که در این محورها و اولویت‌ها کجا ایستاده و در پایان سال جشن تحقق اهدافش را بگیرد تا اعتماد مردم نسبت به بسیج و بسیجیان بیشتر شود.

منتظری جذب حداکثری و استفاده بهینه از عمر را از دیگر ویژگی‌های شهید چمران دانست و تأکید کرد: اساتید بسیجی باید ویژگی‌های شهید چمران را به‌عنوان یک الگو و معیار در خود پرورش دهند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.