نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس اسبق سازمان بسیج اساتید گلستان: شعائر دینی در جامعه باید احیا شود

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارکرد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بصیرت‌بخشی و ارتقای سطح دانش و بینش جامعه گفت: شعائر دینی در جامعه اسلامی باید احیا شود تا گرد فراموشی روی آنها ننشیند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان گلستان ،غلامرضا منتظری ضمن تبریک فرارسیدن ۱۲ مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های مهم در حوزه مسائل فرهنگی، مدیریت و ساماندهی فعالیت‌ها و مناسبت‌های ملی و مذهبی است.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بزرگداشت مناسبت‌ها به ویژه راهپیمایی باشکوه یوم الله ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان افزود: از زمان شکل‌گیری، این نهاد در مدیریت و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها، هدایت مراسمات بزرگ و باشکوه و دفاع از ارزش‌های اسلامی نظام و انقلاب نقشی تعیین کننده داشته است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی به‌موقع و تشویق و ترغیب مردم برای حضور در مناسبت‌ها و مراسمات مختلف، نقش دیگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که تاکنون آنها را به خوبی ایفا کرده است.

 

منتظری کارکرد دیگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را بصیرت‌بخشی و ارتقای سطح دانش و بینش جامعه عنوان کرد و افزود: این نقش مهم و برجسته با استفاده از چهره‌های شاخص ملی اتفاق می‌افتد؛ در مناسبت‌های مختلف شاهد حضور چهره‌های برجسته‌ای هستیم که متناسب با موضوعی که در نظر گرفته شده، به روزترین و بهترین اطلاعات را در اختیار مردم قرار می دهند.

وی بزرگداشت شعائرالله را امری لازم و ضروری دانست و گفت: شعائر دینی در جامعه اسلامی باید احیا شود تا گرد فراموشی روی آنها ننشیند. اگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نباشد که ایام الله را متذکر شود چه بسا بسیاری از آنها به فراموشی سپرده شود. اگر امروز محرم و صفر، ۲۲ بهمن، ۱۳ آبان و روز قدس را همه نسل ها به ویژه جوانان می شناسند بخاطر نقش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی استفاده بهینه دستگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی را از دیگر کارکردهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر چنین نهادی وجود نداشته باشد نمی‌توان از این ظرفیت‌های عظیم استفاده کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.