دفاع از ارزش های انقلاب بزرگترین نشانه استاد انقلابی است

یکشنبه 1401/06/20 - 12:51 استان گلستان
نقش آفرینی در جهاد تبیین

دفاع از ارزش های انقلاب بزرگترین نشانه استاد انقلابی است

سید رضا موسوی

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج استان گلستان بزرگ‌ترین نشانه استاد انقلابی، دفاع از ارزش‌های انقلاب و مؤثرترین دفاع، شرکت بدون شرط در جهاد تبیین است. اگر در عاشورای خمینی شرکت نکردی، قیام توبه بعد از شهادت ولی، بی بار است و برآیند آن حسرت ابدی است.

همان‌طور که خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: الَّذِینَ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ وَأَهْلِیهِمْ یَوْمَ الْقِیَامَةِ أَلَا ذَلِکَ هُوَ الْخُسْرَانُ الْمُبِینُ (زمر،۱۵). 

دشمن با به‌کار بستن ترفندهای متعدد و تهمت سعی می‌کنند تا اهل حق را از صراط مستقیم منحرف سازند. تطهیر چهره سراسر سیاه و محقر دوران پلید پهلوی یکی از این کارها است که رهبری معظم انقلاب در این باره می‌فرماید: «این‌ها سعی می کنند چهره‌ خاندان خبیث و منحوس پهلوی را رژیم فاسد و وابسته و خبیث و ظالم که کشور ما را سالهای متمادی به عقب انداختند و ملت ایران را آن‌جور دچار مشکلاتِ عظیم کردند بَزک کنند.»

این سخنان رهبری را وقتی دقیق‌تر متوجه می‌شویم که خاطرات وزیر دربار پهلوی را بخوانیم که می‌نویسد: «شاه در سال ۱۳۵۳ مبلغ ۵۰۰ میلیون لیره استرلینگ به انگلیس کمک مالی کرد تا شاید صنایع غذایی انگلیس از ورشستگی نجات پیدا کند. در همان سالی که این مبلغ هنگفت به‌عنوان کمک به انگلیس داده شد، تنها یک درصد از روستاهای کشور آب آشامیدنی سالم و چهار درصد برق داشتند.» (یادداشت‌های عَلَم، ج۴، ص۶۷ و ص۱۹۳).

سیاه نمایی، تخریب مدیران انقلابی، مفلوک نشان دادن اوضاع کشور، بمباران نسل جوان و دانشجوی کشور با اطلاعات دروغ، بزرگ نمایی مشکلات، تطهیر چهره منافقان و در یک کلمه جنگ علیه مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی در فضای رسانه‌ای و مجازی که در آن غلبه با نظام سلطه است. نسل نوخاسته ما بی‌سلاح و تنها در این فضای پر از فریب و شایعه تنهای تنها است. 

چرا نتوانستیم جنایات آدم کش‌های حرفه‌ای را به نسل‌های دوم و سوم انقلاب تفهیم کنیم؟ مگر نه این است که اعضای منافقان عملیات به شهادت رساندن شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش را شکل دادند.

یادمان رفته است که این گروهک با چه افتخاری پس از به شهادت رساندن شهیدان رجایی و باهنر جشن پیروزی بر پا کردند. یادمان رفته که دانشمندان هسته‌ای و ۱۷۰۰۰ هزار مردم عادی را در کف خیابان به شهادت رسانده‌اند؟!

برخی در کمال بی‌انصافی و دور از عدالت، چهل سال رشد و عزت کشور در عرصه نظامی، پزشکی، هسته ای، آبادانی روستاها، استقلال فرهنگی و سیاسی که در بیانیه گام دوم و کتاب صعود چهل ساله مورد اشاره قرار گرفته‌است را سیاه و تاریک می‌بینند و افتخارات کشور را استهزاء می‌کنند. 

این افراد از سوی دیگر، در بزرگنمایی مشکلات استاد هستند و در تخریب و تضعیف نقاط قوت کشور، تبحر وافر دارند. باید این را بدانیم که بعضی وظیفه‌ای جز سیاه نمایی در کشور ندارند. انکار واقعیت و دستاوردهای انقلاب هنر نیست؛ نقد به معنی دیدن ضعف‌ها و قوت‌ها است. 

انتقاد، انتقام نیست. یأس آفرینی و بمباران ذهنی دانشجویان، جفای بزرگی در حق انقلاب اسلامی است، که برخی آن را تنها وظیفه خود می‌دانند.

بابت همه کوتاهی‌ها و تقصیرها توبه باید کرد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.