با حضور رئیس سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد؛

یکشنبه 1402/07/23 - 12:03 استان گلستان
آئین تکریم و معارفه رئیس بسیج اساتید استان گلستان

با حضور رئیس سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد؛

آئین تکریم و معارفه رئیس بسیج اساتید استان گلستان با حضور اعضای هیئت رئیسه سپاه نینوای این استان و ارتباط تصویری با دکتر مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گرگان برگزارشد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان گلستان، در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج اساتید استان گلستان، دکتر محمدرضا مرداني رئيس سازمان بسيج اساتيد كشور ضمن گرامیداشت نام و یاد ۴۰۰۰ شهید مظلوم استان گلستان، 4 اولویت کلان سازمان بسیج اساتید را بیان کرد.

 

🔷انسجام بخشی و تعالی سازمانی نخستین موضوعی بود که مردانی به آن اشاره کرده و از تلاش برای جذب و نقش آفرینی حداکثری اساتید دانشگاه‌ها در فراهم سازی بستر حضور اعضای هیات علمی در بسیج اساتید متناسب با تخصص و تجارب آنان سخن گفت. وی همچنین بر ضرورت حضور بسیج اساتید در محوریت برنامه‌های علمی تاکید کرده و عنوان کرد: لازم است بسیج اساتید محور برنامه‌های علمی باشد.

🔷مردانی دومین اولویت سازمان را کمک به اعتلای آموزش عالی عنوان کرد و در ادامه از تشکیل و توسعه اندیشکده حکمرانی آموزش عالی بسیج اساتید در وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری برای سیاست پژوهی در حوزه آموزش عالی، تقویت کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره برای تولید متون دینی و تحول در علوم انسانی، مشارکت در کمیته رصد و پایش دانشگاه‌ها و ستاد وزارت علوم و کمک به دیپلماسی علمی از طریق ارتباط اساتید خارج از کشور با همکاری مجمع اساتید مسلمان، سخن گفت.

🔷مردانی در بیان اولویت سوم فعالیت بسیج اساتید به بحث کمک به ارتقای کارآمدی نظام حکمرانی کشور پرداخت و بر ضرورت تشکیل قرارگاه قشری برای تحقق دولت اسلامی تاکید کرد.

🔷رئیس سازمان بسیج اساتید کشور چهارمین هدف و اولویت این سازمان را جهاد تبیین و امیدآفرینی عنوان کرد و از برنامه‌های سازمان بسیج اساتید در این موضوع سخن گفت.

 دکتر مردانی تاکید کرد: تربیت دانشجویان مجاهد و انقلابی باید جزو اولویت اساسی دانشگاه باشد. در میدان بودن برای تعالی امت اسلامی و پیشروی جبهه مقاومت، وظیفه اساتید، مسئولین جامعه علمی و دانشگاهیان است.

🔸این استاد دانشگاه همچنین بر استفاده از ظرفیت بسیج اساتید در جهاد تبیین به عنوان گامی مهم تاکید کرده و استادان دانشگاه را افسران جنگ نرم و ایفاگر این وظیفه دانست.

🔸بسیج اساتید استان گلستان تجلی تخصص و تعهد در جامعه است

🔸رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در پایان ضمن تقدیر از تلاش و خدمات صادقانه دکتر خواجه شاهکویی خاطر نشان ساخت: ایشان همواره در تمامی شرایط و زمان‌های حساس و بحرانی هر چه در توان داشتند مضایقه نکردند و مجاهدانه و با تمام وجود هر آنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند. ما شاهد موفقیت های بسیج اساتید استان گلستان در زمان مسئولیت ایشان بوده‌ایم.

دکتر مردانی سپس با معرفی دکتر مقصودلو به عنوان رئیس جدید بسیج اساتید استان گلستان وی را از چهره‌های انقلابی و ارزشی و از ذخیره‌های بسیج و انقلاب دانست و اظهار امیدواری کرد با حضور دکتر مقصودلو خون تازه ای در شریان حیاتی بسیج اساتید استان گلستان ساری و جاری شود.

انتهای پیام/

 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.